Głównym powodem tak dużego stresu jest przyjazd ze zwierzakiem kiedy już jest chore. Czuje się nie dobrze, boli go coś, na dodatek przewieźli go właściciele po raz pierwszy samochodem, dodając fakt podenerwowania samych opiekunów. W gabinecie na dodatek psa się ktoś czepia i gotowy odruch obronny w postaci histerycznego zachowania czy nawet gryzienia. Jako lekarze stajemy przed faktem, że tego pacjenta nie można prawidłowo zdiagnozować a co za tym idzie prawidłowo LECZYĆ.

 

Nie trzeba zbyt wiele by spotkanie z lekarzem weterynarii dla zwierzaka było przyjemne.ikony05

 

Przygotowanie do pierwszej wizyty.

Proszę o pomoc co mogę zrobić aby wstrzymać wypadanie zębów u mojego pieska.Jest już starszym psiakiem.Cofają mu się dziąsła i wypadają zęby.

Już z przodu brakuje mu 2 zębów na dole i ostatnio zauważyłam iż górny ząb też mu się kiwa?

Piesek dostaje jedzonko do czyszczenia zębów ale to chyba za późno.

Wiem iż starsze pieski tracą zęby ze starości jak ludzie ale proszę o pomoc co mogę zrobić by ten stan zminimalizować.

Lek wet doradził iż mamy podawać mu witaminy dla piesków dorosłych i tyle.


Odp

Problem cofania się dziąseł i/lub odsłonięcie szyjek i każeni zębów określany jest mianem paradontozy. Do schorzenia tego może dochodzić pod wpływem wielu czynników. Konieczna jest konsultacja u lekarza weterynarii zajmującego się stomatologia psów.
Może się okazać potrzebny zabieg czyszczenia zębów, korekcji czy podcięcia dziąseł, zastosowanie odpowiednich leków na dziąsła itd. Suplementacja witamin nie przyniesie spodziewanego efektu, dlatego dla uratowania psu zębów należy zacząć od wizyty u lekarza weterynarii.

Lek.wet Rafał Niziołek


http://www.medwet.pl/images/rafal/cat_-1.jpgDefinicja

Z definicji astma oskrzelowa jest to zespół chorobowy charakteryzujący się wystąpieniem nagłego, uogólnionego skurczu oskrzeli. Powstaje on na skutek działania bardzo wielu czynników drażniących, w szczególności substancji wziewnych (patrz przyczyny). Stan astmatyczny zwykle ustępuje pod wpływem działania odpowiednich leków (odwracalny skurcz oskrzeli) lub niekiedy samoczynnie.

Od 5 tyg. mamy w domu szczeniaka boksera. Obecnie ma 13 tygodni. Jest wesoły, chętnie się bawi, biega, skacze. Problem polega na tym, że bardzo często ma biegunki trwające kilka dni. Rano i wieczorem dostaje suchą karmę, a w ciągu dnia ryż gotowany z marchewką i do tego mięso z kurczaka lub wieprzowe. Staram się nie wprowadzać żadnych gwałtownych zmian w żywieniu, ale już małe porcje nowości powodują u niego sensacje żołądkowo-jelitowe. Jak karmić szczeniaka, by tego uniknąć na przyszłość? Zakładaliśmy, że będzie dostawał jedzenie gotowane, a nie suchą karmę, ale nie wiem czy w takiej sytuacji to ma sens? Może jednak lepiej ograniczyć się do suchej karmy?

ODP
Nawracające biegunki mogą mieć wiele powodów. Proponuje skontaktować się z lekarzem weterynarii, który przeprowadzi skrupulatne badanie kliniczne oraz zleci niezbędne badania laboratoryjne. Warto wykluczyć pasożyty wewnętrzne, które mimo odrobaczania u tak młodego psa mogą się powtarzać. Bokserki słyną z pochłaniania wielu rzeczy w zabawie i na spacerach. Kolejnym etapem jest wykluczenie chorób pierwotniaczych, czy bakteryjnych. W tym miejscu nie możemy wykluczyć, przyczyn związanych z pokarmem. Mimo stosowania monodiety, kupowane mięso może pochodzić z różnych źródeł. Czy inne schorzenia związane z nieprawidłowym rozwojem wątroby, czy trzustki.
Zmiana żywienia może spowodować chwilową poprawę, ale nadal nie będzie wiadomo co było przyczyną biegunki i jak temu zapobiec w przyszłości.